STL100NH3LL
Part Number : STL100NH3LL
Manufacturer : STMicroelectronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : STL100NH3LL More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Packaging : Digi-Reel®
Rds On Max : 3.5 mΩ
Current Rating : 100 A
Input Capacitance : 4.45 nF
Threshold Voltage : 2.5 V
Turn-Off Delay Time : 75 ns
Max Power Dissipation : 4 W
Min Operating Temperature : -55 °C
Gate to Source Voltage (Vgs) : 16 V
Drain to Source Voltage (Vdss) : 30 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Qty : 538 In Stock
Applications : Datacom module Grid infrastructure TV
Fall Time : 8 ns
Rise Time : 50 ns
Resistance : 3.5 mΩ
Number of Pins : 8
Power Dissipation : 80 W
Number of Elements : 1
Voltage Rating (DC) : 30 V
Max Operating Temperature : 150 °C
Drain to Source Resistance : 3.5 mΩ
Continuous Drain Current (ID) : 100 A
Drain to Source Breakdown Voltage : 30 V